Lekarze pracujący w Poradni:

prof. dr hab. med. Stanisław Cichoń, specjalista chirurgii ogólnej,

lek. med. Piotr Bęben, specjalista chirurgii ogólnej,

lek. med. Józef Hlawacz, specjalista chirurgii ogólnej,

dr n med. Krzysztof Bucki, specjalista chirurgii ogólnej,

lek .med. Grzegorz Walencik, specjalista chirurgii ogólnej,

lek. med. Krzysztof Aksędowski, specjalista chirurgii ogólnej,

lek, med. Wojciech Gierczak, specjalista chirurgii ogólnej,

lek. med. Benita Siarkiewicz, w trakcie specjalizacji z chirurgii ogólnej,

Rejestracja:

Osobiście

od godz. 7:00 do godz. 18:00 od poniedziałku do piątku.

Telefonicznie pod nr 12 386 52 31

 

od godz. 10:00 do godz. 18:00 od poniedziałku do piątku.

 

Wszelkich informacji o dniach, godzinach, który z lekarzy przyjmuje w danym dniu, pacjent może uzyskać osobiście lub telefonicznie w Rejestracji.

Znajduje się na parterze budynku głównego Szpitala gabinet nr 14

Zajmuje się prewencją i wczesnym wykrywaniem chorób przewodu pokarmowego, diagnostyką i leczeniem pacjentów w zakresie chirurgii ogólnej, opieką poszpitalną nad pacjentami po zabiegach operacyjnych, wykonywaniem zabiegów operacyjnych w zakresie „małej chirurgii”, prowadzeniem oświaty zdrowotnej wśród pacjentów. Realizujemy pakiet onkologiczny w zakresie diagnostyki nowotworowej.

 

Pacjenci zgłaszający się do poradni chirurgicznej ogólnej przyjmowani są na podstawie skierowania od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego. Pacjent ma prawo wyboru lekarza z którego usług medycznych będzie korzystał.

Nasi pacjenci są diagnozowani i leczeni zgodnie z obowiązującymi standardami medycznymi.

W ramach tzw. „ małej chirurgii” w Poradnia są wykonywane zabiegi polegające na usunięciu znamion, kaszaków, tłuszczaków, usunięcie paznokci, szycie ran, prowadzimy szybką ścieżkę onkologiczną w zakresie diagnostyki nowotworowej, diagnozujemy i leczymy pacjentów w zakresie chirurgii ogólnej.  Poradnia współpracuje również z innymi pracowniami Szpitala, co pozwala na korzystanie ze znacznie poszerzonej diagnostyki, dotyczy to: diagnostyki radiologicznej wykonujemy badania RTG, TK, badań USG. Prowadzimy kompleksową diagnostykę laboratoryjną w tym mikrobiologiczną. Poradnia współpracuje z Pracownią badań endoskopowych gdzie wykonywane są badania gastroskopii, kolonoskopii, rektoskopii.

Poradnia ściśle współpracuje z Oddziałem Chirurgii Ogólnej pacjenci wymagający leczenia operacyjnego są kierowani do Oddziału , pacjenci wychodzący z Oddziału po zakończeniu hospitalizacji są objęci opieką poszpitalną przez Poradnię i mogą kontynuować leczenie. Współpracujemy również z Ośrodkami o wyższym stopniu referencji w Krakowie.